Kamštis gamybos procesą ir amatų elementai

- Jul 12, 2018-

     

Kas yra kamštinės medžiagos?

Cork material.jpg


Korkas yra sudarytas iš negyvų ląstelių, kurie kaupiasi ant išorinio paviršiaus kamštinio ąžuolo medžio. Dėl jos korio tipo struktūrą, kamštienos sudaro daugiausia tuščia erdvė; jos tankis (masė tūrio vieneto) yra viena ketvirtąja kad vandens. Priešingai nei korio, tačiau kamštis sudaro netaisyklingos formos ir paskirstytas ląsteles, kuriω vidutinμ 14 kraštinių. 625 milijonai šių tuščių langelių kubiniame colyje (40 milijonų viename kubiniame centimetre), kamštis, kaip daug mikroskopinių Burbulinė plėvelė, todėl veiksmingai amortizuojančios medžiagos sluoksnių. Mažo tankio daro Korkas naudingų produktų, pavyzdžiui, gyvenimo saugotojais ir plūdurų. Didelio kiekio Negyvosios – oro erdvės, todėl kamštis veiksmingą izoliacinės medžiagos temperatūrą ir triukšmo. Be to, ji yra nedegūs; liepsna tik Ričardas paviršiaus, ir jokių toksinių garų yra generuojami. Pjovimo paviršius Korko virsta daug mikroskopinių ląstelių maža siurbtukais, sukurti veiksmingą neslidaus paviršiaus. Be to, lankstus, kamštis yra labai tvirtas. Po to, kai pagal 14 000 lbs/2 (96.000 kPa) slėgiui, kamštis atgaus 90 % savo pradinio dydžio per 24 valandas. Kamštis sugeria nei dulkės, nei drėgmė, ir jis priešinasi, puvinio ir vabzdžių. Labai atsparus nusidėvėjimui, jis vartojamas poliruoti deimantai.


Tarp daugelio produktai, pagaminti iš kamštinės yra grindų medžiagų (pvz., linoleumas), batų vidpadžiai, čerpės, tarpikliai, saugos šalmo įdėklus, Butelis kamščiai, dartboards, skelbimų lentose, nd branduolių golfo kamuoliukus ir baseballs. Pakeisti Korkas specifiniams tikslams (pvz., sintetinės žirnių su arbitro švilpuko, putų vidpadžiai batams arba putų polistirolo gyvenimo saugotojais) buvo sukurta daug dirbtinių medžiagų. Vis dėlto bendra atstoti buvo sukurtas kamštis, kuris gali būti naudojamas į skirtingas paraiškas.


Korkas gamybos procesas


Cork material 2.jpg

1. Naudojant specialiai kirvis, kombainai griežinėliais per kamščio sluoksnis ant kamieno medis, imantis ne iškirpti pakankamai giliai, kad sugadinti gyvenimo dalį kamieno. Horizontalus gabalai gaminami pagrindo kamieno ir šiek tiek mažiau nei mažiausia šakų. Keletą vertikalių gabalai atskirai apskritimo Korkas žiedą į sekcijas atitinkamo dydžio. Naudojant pleišto formos rankenos, hatchet, kombainai juostelės periodu Korko iš medžio. Kai kurie dideli medžiai, kamštienos taip pat atskirtas nuo apatinės filialai.


2. kamštinės lentos yra sukrauti lauke ir kairę išgydyti per laiką – nuo kelių savaičių iki 6 mėnesių. Gryname ore, saulė ir lietus skatina cheminiai pokyčiai, kamštienos kokybei gerinti. Kietėjimo proceso pabaigos, lentos buvo nukirsti dėmesį ir prarado apie 20 % jų pradinio drėgmės kiekis.


3. lentos tada veikiami šilumos ir vandens pašalinti nešvarumus ir vandenyje tirpių komponentų kaip tanino, ir kad kamštienos minkštesnė ir lankstesnis. Šis procesas paprastai apima sumažinti šūsnis kamštinės lentos į didelio vario bakai užpildyti verdančiu vandeniu, kuriame yra fungicidas. Sunkiojo svorio dedami ant kamštienos jį laikyti panardintas 30-75 min.


4. kai lentos iš PVM, kultivatorius-formos peilį galima nusibrozdinti prastos kokybės išorinis sluoksnis iš Korko, kuris sudaro apie 2 % tūrio lentų, bet 20 % savo svorio. Lentos yra sukrauti tamsiai rūsyje ir leidžiama išdžiūti ir išgydyti pagal kontroliuojamas drėgmės keletą savaičių.


5. kamštinės lentos yra apipjaustyti vienodas, stačiakampio formos ir yra surūšiuoti pagal kokybę. Geriausių kokybės medžiaga bus panaudota, kad gamtinės kamštienos produktų, pavyzdžiui, vyno butelių kamščiai. Prastesnės kokybės medžiagos bus sumaltas ir naudojamas, kad sudėtis ar aglomeruotos kamštienos