Raštinės reikmenys elektros verslas sparčiai

- Oct 20, 2017-

Interneto era atėjo, internetinės parduotuvės savo greita, patogu, pigūs, madingi ir kitų ypatybių į prekybos procesą valymas puikiai. Naujausias statistikos ataskaitos Kinijos interneto tinklo informacijos centras taip pat rodo, kad 37,8 proc. interneto vartotojų turėjo internete pirkinių patirties per pastaruosius metus. Ateinančiais metais, dalį internetinės parduotuvės turėtų pasiekti 58 %. Todėl pati internete yra galingas rinkos ir vartotojų grupes, jei rinka, internete galima klijuoti gerai, ateityje Kinija raštinės reikmenų pramonėje bus daugiau sklandžiai.

Biuro prekės, reikmenys, rinkos paklausa yra didelė, todėl ir raštinės reikmenys rinkos plėtrai vietos yra didžiulis. Tačiau tradicinių raštinės reikmenų prekybos režimas yra gamintojų agentų, agentų, prekybos atstovų, o paskui gnybtus, prekybininkams, nes ilgos grandinės pardavimo kanalus, natūraliai veda prie augimo rinkodaros išlaidos. Ir perkant internetu šis prekybos modelis spręsti šią problemą. Siekiant sumažinti tarpinių nuorodos, įmonės gali susidurti vartotojams tiesiogiai, išsamią rinkodaros išlaidos yra mažesnės ir mažiau nei tradiciniais būdais, ir įmonės pelno marža buvo padidintas.

Biuro reikmenys Kinijoje vartojimas pasiekė 150 milijardų juanių. Tačiau yra tam tikrų problemų tradicinių raštinės reikmenų prekybos kanalų tiesioginės rinkodaros ar vyriausybės viešųjų pirkimų. Konkursai yra didžiuliai, konkurencijos, kad yra prastas, paslaugų sąmonė yra gana silpna ir kitus klausimus sulėtinti pramonės plėtrai. Pastaraisiais metais socialinės raidos vystymosi ir keisti žmonių mąstymą ir interneto, biuro reikmenų pramonėje taip pat pradėjo bandyti interneto ir ten buvo kai kurie pasiekimai.

Sparti elektroninės prekybos rinka pasaulyje, Kinijos biuro reikmenys elektroninės prekybos kanalai turi daugiau galimybių ir platesnės plėtros erdvėje. Nesilaikantiems apribojimai erdvės su įvairiais būdais, ne vietoje diskusiją, laimėti iniciatyvos įmonėms plėsti rinką, siekiant palengvinti prekybos vartotojams, bet ir pasiekti laimi poveikis įmonių ir vartotojų priimtinu būdu.